Нарада щодо врегулювання спірних питань, які виникають між підприємствами обленерго і управителями

У Мінрегіоні пройшла нарада щодо врегулювання спірних питань, які виникають між підприємствами обленерго і управителями. В нараді взяли участь представники НКРЕКП, Антимонопольного комітету, управителі.

Величезне спасибі Мінрегіону за розуміння проблематики, підтримку і справедливу позицію до учасників ринку послуг.

Саме проблемне питання, що стосується передоплати за електроенергію можна вважати вирішеним. Представник НКРЕКП повідомив, що підготовлений і схвалений проект  про внесення змін до Правил №28 щодо повернення п.6.6 в попередній редакції, тобто оплата проводитиметься за фактично спожиту електроенергію.

Правда поки цього проекту на сайті немає, тому що ще готується супровідний аналіз до регуляторного акту.

Будемо сподіватися, що НКРЕКП дотримається обіцянки і до нового року  внесуть відповідні зміни. Звичайно зараз в ажіотажі підприємства обленерго будуть наполягати на підписанні договору з передоплатою. Але згідно Господарського кодексу зміни в договір можуть бути внесені за згодою сторін, тому управителі можуть не поспішати погоджуватися.
Друге проблемне питання щодо скасування відшкодування за утримання внутрішньобудинкових мереж електроенергії поки не вирішене. І це незважаючи на те, що постанова НКРЕ не скасована і зміни з цього питання до Правил №28 не внесені. Є тільки Протокольне рішення НКРЕКП. Але ось відколи протокольне рішення юридично вище ніж постанова?
І виходить, що за минулі періоди, не дивлячись на підписані договори і узгоджені в регіональних НКРЕКП кошторис, компенсації управителям не буде … І кому пред’являти збитки, штучно створені монополістом?

При цьому, з тарифів обленерго стаття витрат на відшкодування повинна бути виключена, тобто тарифи повинні логічно знизитися. А вони тільки підвищуються. Значить жителі, як кінцеві споживачі платять двічі? Сподіваємося, що Антимонопольний комітет не залишить це питання без уваги. Мінрегіон в свою чергу буде писати доповідну з цього питання на Кабмін.