Зустріч представника ТОВ КК «ДОМКОМ НІКОПОЛЬ» Павлова Кирила Вікторовича з мешканцями будинку 50 по вул. Каштанова 18.05.2016 року

18 травня 2016 року відбулася зустріч мешканців будинку 50 по вул. Каштанова, з представником ТОВ «КК«ДОМКОМ НІКОПОЛЬ» Павловим Кирилом Вікторовичем. На зустрічі були розглянуті зміни в законодавстві в сфері житлово-комунальному господарстві.

Кирило Вікторович розповів, що з початку року набрав чинності Закон України № 417 «про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», та розроблені усі необхідні нормативно-правові акти для створення органу самоорганізації без реєстрації юридичної особи. Також роз’яснив, що цим Законом, мешканцям надано право, але не обов’язок, самим визначати форму правління своїм будинком, прийнявши спільне рішення.

До прийняття 417 Закону України було дві форми правління.

  1. ОСББ як юридична особа
  2. Підприємства  по утриманню будинків, споруд та прибудинкових територій, які визначені органами місцевого самоврядування на конкурсних (основах, засадах) або рішенням сесії.

― З прийняттям 417 Закону України зявилась третя форма управління багатоквартирним будинком мешканцями, без створення юридичної особи, прийнявши спільне рішення, самостійно керувати будинком або найняти управителя.

Для тих хто не встигне або не зможе визначитись із формою правління, “колапсу” не буде, їх ніхто не залише покинутими. У міст, і як і раніше буде проведено конкурс серед підприємств по утриманню будинків, споруд та прибудинкових територій, на якому буде визначено підрядника на виконання комунальних послуг.

Також Кирило Вікторович дав пояснення на питання, які знаходяться в межах компетенції компанії.

Дискусія була активною та конструктивною.

Мешканцям будинку було запропоновано подальшу співпрацю, незалежно від форми управління будинком для того, щоб разом вирішувати питання, щодо утримання будинку та прибудинкової території.