Комплексна термомодернізація багатоповерхівок можлива за участі управителів житла та ЕСКО-компаній

ESKO21 січня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук спільно із заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуардом Кругляком взяв участь у робочій нараді членів Громадської спілки “Асоціація управителів житла”. На нараді презентувались напрацювання Агентства щодо нових механізмів з утеплення багатоповерхівок, а саме –  залучення управителів багатоповерхівок та ЕСКО-компаній до державної програми з енергоефективності.

Держенергоефективності переконано, що  управителі та  енергосервісні компанії будуть найкращими партнерами у впровадженні комплексних енергозберігаючих заходах у багатоквартирних житлових будинках.

Голова Агентства нагадав, що існують законодавчі підстави для укладання енергосервісних договорів до 10 років. Вони передбачені Законом України “Про енергозбереження”. Він зазначив, що наразі Агентство у співпраці з банками опрацьовує декілька моделей кредитних продуктів на утеплення багатоповерхівок за участю управителів та ЕСКО-компаній.

Учасники заходу підтримали презентовані механізми. За підсумками наради досягнуто домовленостей щодо необхідності подальшої співпраці у цьому напрямку.

Директор ТОВ «ДомКом Україна» Олена Шамал доповіла про можливість впровадження управителями  комплексних енергоефективних заходів по будинкам шляхом укладання ЕСКО-контрактів, а також зазначила про необхідність доопрацювання механізмів практичної реалізації таких проектів.