Відеоконференція присвячена Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку

13.08.2015р. Олена Шамал, керівник керуючої компанії “ДОМКОМ Україна”, прийняла участь в робочій нараді членів ГС “Асоціації управителів житла ”
в режимі видеоконференції, яке проходило за сумісною ініціативою Президента ГС «Асоціація управителів житла» Василя Лімана і Мінрегіону, який було представлено в особі Мар’євича Костянтина Михайловича, заступника директора Департамента систем життєзабеспечення та житлової політики – начальник управлення нормативно-методичного забезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
На нараду були також запрошені:
– Гжегож Гайда, Керівник проект “Енергоефективність в житловому секторі України”, Міжнародна фінансова корпорація (Група Всесвітнього Банку);
– Зоя Гопций, експерт IFC.
В нараді також прийняли участь представники органів місцеваго самоуправління, Керучих компаній, ОСББ з Києва, Кривого Рога, Одеси, Дніпропетровська, Запоріжжя, Львову.
Питання, які були внесені на розгляд торкались нещодавно прийнятого Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку »№ 417-VIII від 14.05.2015р. та його введення на місцях і звичайно обговорення проектів наказів Мінрегіону розроблених на виконання даного закону, а саме:
1. Обговорення та надання пропозицій Проекту наказу Мінрегіону “Про затвердження Змін до Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін / тарифів, зміну цін / тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад”
2. Обговорення проекту наказу Мінрегіону «Про затвердження форми Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку”
3. Обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків”
Найспекотніші обговорення та суперечки, звичайно ж розгорілися при розгляді другого і третього питань … Обговорювалися різні варіанти і способи реалізації пропонованих Мінрегіоном нормативних актів, ризики пов’язані з їх прийняттям. Ми, як управителі, зіткнулися в черговий раз з тим, що, найчастіше виписуючи ті чи інші закони і / або підзаконні акти законотворець розглядає реалізацію пропонованого закону з теоретичної точки зору без урахування ментальності тих людей, які в подальшому будуть виконувати ці норми, без урахування реалій на місцях, як соціальних, так і фінансових … А ми, практики, змушені доводити, що та чи інша норма закону / підзаконного акту просто не життєздатна в силу її невідповідності тієї ж ментальності і тим же реалій життя на місцях.
І тим не менш!
Діалог був гарячий і цікавий! .. І він ще не закінчений …
За результатами наради було прийнято рішення підготувати пропозиції з боку всіх учасників на адресу Мінрегіону.
Костянтин Михайлович обіцяв врахувати всі надані йому пропозиції і зауваження, і все таки прийняти ті законодавчі норми, які будуть працювати!
Всі учасники наради однозначно відзначили необхідність подібних зустрічей, нарад для досягнення більш повного взаєморозуміння усіх боків.